KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12121135
nr 1212 1135
Emmett Fritz
(1917-1995), USA
Oljemålning, Motiv från Florida. Signerad. Olja på pannå, 34x44 cm
Emmett Fritz, amerikansk bildkonstnär född 1917, död 1995.
måndag 22 oktober 2018
kl 19:01:29